postheadericon Góralskie kożuchy z Nowego Targu i zakopiańskie

Mroźna zima zbliża się do nas nieubłaganie, a więc to już ostatni dzwonek, aby pomyśleć o kupnie ciepłej odzieży wierzchniej, w której niestraszny nam będzie ani deszcz, śnieg czy wiatr. Z pewnością, na wystawach sklepowych odnajdziemy wiele stylowych kurtek i płaszczy, ale w tym sezonie warto postawić na śliczne kożuszki, które znów są trendy. Mowa tu głównie o góralskich fasonach, powstałych w Nowym Targu lub Zakopanem, gdyż należą do najpiękniejszych.

Nie ulega wątpliwości to, że góralskie kożuszki są jedyne w swoim rodzaju, wytrzymałe, fanatycznie zdobione futerkiem i wykonane są z największą precyzją, dlatego mogą nam służyć przez bardzo długi okres. Oczywiście, mówimy to fasonach wykonanych z naturalnej owczej skóry, a nie o sztucznych kożuszkach, które możemy zakupić za niewielką ceną w większości sklepów, niekoniecznie położonych w pobliżu Nowego Targu czy Zakopanego. Poza tym, mogą posiadać one różną długość, ale najbardziej praktyczne i wygodne są krótkie kożuszki. Otóż, najczęściej posiadają one futrzane obszycia na rękawach i brzegu kreacji. W ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem cieszą się także fasony z kapturem, które są niezwykle dziewczęce. Trzeba zaznaczyć to, iż po tego rodzaju kożuszki często sięgają również gwiazdy, bowiem są niezwykle kobiece i co najważniejsze trendy.

Oprócz tego, kobiety posiadają także do dyspozycji kożuszki sięgające kolan lub za kolona, które są wygodne i nie krępują ruchów podczas chodzenia czy jazdy samochodem. Idealnie pasują do spodni czy spódnicy oraz wysokich kozaczków. Natomiast do najmniej popularnych należą długie kożuchy z tego względu, iż mogą utrudniać poruszanie się, w szczególności gdy posiadają wąski krój. Ale z drugiej strony nie są w nich straszne nawet największe mrozy, gdyż jak żadna inna odzież wierzchnia chronią nas przez minusowymi temperaturami. Nie zapominamy tu również o kamizelkach w stylu góralskim, które kojarzą się większości osób z pastuszkami. Obecnie, chętnie paradują w nich kobiety, z tym że wybierają one króciutkie fasony sięgające pasa.

Na uwagę zasługuje fakt, iż większość góralskich kożuszków jest w odcieniach brązu, beżu, bieli i szarości, a inne odcienie należą do rzadkości, bowiem mamy z nimi do czynienia zazwyczaj w przypadku sztucznych wyrobów. Ponadto, istnieje też możliwość wykonania ślicznego kożuszka na zamówienie, który będzie skrojony na wymiar, co jest o tyle ważne, kiedy posiadamy nietypową sylwetkę i jest nam trudno zakupić odzież wierzchnią lub kiedy chcemy, aby nasz model posiadał oryginale zdobienia. Należy też powiedzieć o tym, iż oprócz futerka kolejnym elementem dekoracyjnym są drewniane guziki, ręcznie wykonane hafty czy wzory.

Na koniec jeszcze raz trzeba podkreślić to, że góralskie kożuszki, w szczególności nowotarskie i zakopiańskie, są śliczne, ciepłe i kobiece. Z pewnością, są wytrzymałe, stanowią idealną ochronę przed zimnem i choć kosztują niemało, warto je zakupić, ponieważ są unikatowe i nigdy nie wychodzą z mody.

modny kożuch

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 21931 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/vzp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/goralskie-kozuchy-z-nowego-targu-i-zakopianskie/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/dxf/public_html/vzp.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/dxf/public_html/vzp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/dxf/public_html/vzp.pl/wp-includes/functions.php(3783): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/dxf/public_html/vzp.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/dxf/public_html/vzp.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/dxf/public_html/vzp.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/dxf/public_html/vzp.pl/wp-includes/load.php(679): in /home/dxf/public_html/vzp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435